co je to EMO STYL

28. dubna 2009 v 20:04 | TerinQa

Co je to Emo?

Jak je vlastně poznáme? Kdo vůbec jsou? Základním rysem je silná emotivnost. Ať už melancholický a nešťastný stav mysli, deprese a neústojný pocit, že tenhle svět už nebude lepší nebo nepřekonatelná radost. "Emo" někdy bývá používáno k označení depresivních pocitů a nálad.
V dnešní době je slovo Emo používáno v širším významu, a je často považováno za zkratku slova "emotivní". Po roce 2000 začaly hudební skupiny jako Dashboard Confessional popularizovat dramatičtější a osobnější "Emo" styl, jehož texty začaly daleko více oslovovat teenagery, kteří poprvé zakoušejí životní a vztahovou frustraci.

Rozdělení Emo

Emo Kids

EMO Kids jsou podle názorů jedné skupiny malí delikventi, psychicky labilní jedinci nebo mají určitě spoustu problémů, proto je řeší tím, že se přidají k Emo. Od dalších mají uznání a pochopení. Jak to s tímto stylem vlastně je? Co znamená a vyjadřuje?"
Emo styl je mnohem více, než si většina lidí poprvé představí. Zahrnuje styl oblékání, poslouchání daného druhu muziky a snad i určité způsoby chování. Někteří lidé Emo kids nemají rádi, další je uznávají. Jednou z důležitých součástí jsou emoce. Absolutní většina si pod tímto pojmem představí jen smutné, brečící a na sebevraždu myslící děti, ale není tomu tak. Alespoň tedy ne u pravých Emo. Emo o sobě tvrdí, že život prožívají se vším všudy, umí vyjádřit své emoce, ať už veselost nebo naopak smutek.
Vždy záleží na dané situaci, chovají se prostě přirozeně. Mají rádi přírodu, zvířata, květiny, zimu i léto a prožívají radosti kolem sebe.
Nepotřebují se chlubit a nedávají nijak příliš najevo, že k Emo patří, nemusí nutně ukazovat svůj styl, spíše se straní kolektivu, ale přesto se umí skvěle bavit. Často poslouchají punk-rock a vždy u sebe mají přehrávač hudby.

Emo Boys

EMO BoysEMO Boys jsou kluci, kteří už nechtějí jít za myšlenkami středního proudu společnosti. EMO Boys se oblékají do těsných kalhot a triček. Malují si černé linky a mají husté vlasy, které jim přepadají do obličeje. EMO Boys jsou kluci, kteří se nestydí své emoce vyjádřit před společností. Není pro ně problémem stvrdit svůj přátelský vztah s jiným EMO Boyem polibkem nebo dlouhým objetím. Vyjadřují se skrz umění a hudbu a mluví velmi lyricky. Obvykle chodí s hlavou dolů a nikomu se nedívají do očí. EMO Boys poslouchají například Silverstein, Bright Eyes, Hellogoodbye, The Used, My Chemical Romance, Hawthorne Neights, Sugarcult...

Emo Girls

EMO Girls jsou dívky, které mají emocionální osobnost a poslouchají EMO hudbu. EMO girls se vodí rády za ruce s ostatníma EMO girls a EMO boys, bývají smutné, nesmějí se moc často a jako EMO boys se Vám nechtějí dívat do očí. EMO Girl má tmavé vlasy, střižené buď někde kolem ramen nebo do klasického EMO sestřihu, který je krátký, vzadu špičatý s prudkou ofinou. Každá délka střihu vlasů je správná akorát musí být stále část obličeje zakrývána a to proto, že EMO girls mají sklon být plaché, mysteriózní a nechtějí tolik ukazovat obličej. Obvykle mají tmavě namalované oči. Vysoké procento EMO Girls jsou vegetariánky nebo veganky. EMO Girls píší básně, také nosí řetězy a náramky veselých barev. Jejich oblečení spočívá v těsných džínách, naruby obrácených a tmavě barevných tričkách někdy doplněných šálou. Obvykle mají pár piercingů.
Velmi nerady slyší, když o nich někdo prohlásí, že jsou GOTH, tak prosím nedělejte tuhto chybu a když nevíte, tak radši mlčte! Na první pohled vypadají EMO Girls smutně a zcela ztraceně a stejně jako EMO Boys chodí obvykle s hlavou dolů a nikomu se nedívají do očí. Obě skupiny se také vyznačují oblečením s proužkováním.

Falešní Emo

Falešní Emo se naopak od těch pravých Emo chovají nepřirozeně, schválně nasadí vždy smutný výraz, často pláčou, podřezávají si žíly a myslí na sebevraždu. Obléknou si na sebe jen Emo oblečení, poslouchají jejich muziku a domnívají se, že k Emo patří a také to dávají patřičně a afektovaně najevo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucisska ♥tvoje SB♥ lucisska ♥tvoje SB♥ | Web | 28. dubna 2009 v 20:40 | Reagovat

ahojky Ab jak se máš? Prosim hlásni pro mě tady: http://hip-hop-land.blog.cz/0904/1-kolo-sonb#komentare
Je to mooc důležity díky moc
jinak ja se mam docela dobře ae mam toho dost tak jsem ráda že vůbec stíhám chodit na blog
a tobě se líbí emo?

2 ♥-->Mrs.KiKiN[Q]@<--♥ ♥-->Mrs.KiKiN[Q]@<--♥ | E-mail | Web | 28. dubna 2009 v 20:58 | Reagovat

Jo klidne spratelim me je to jedno....

3 Mr[S]_Lo[S]_ĐiLiNo[S] Mr[S]_Lo[S]_ĐiLiNo[S] | E-mail | Web | 29. dubna 2009 v 17:02 | Reagovat

jo Spratelime...Ja chci spratelit....
Jinak jsem ♥-->Mrs.KiKiN[Q]@<--♥

4 lucisska ♥tvoje SB♥ lucisska ♥tvoje SB♥ | Web | 29. dubna 2009 v 20:25 | Reagovat

ahojky Sb. Daš mi prosim hlas tady:

http://zbouranekamaradstvi.blog.cz/0904/sonb-se-zapojenim-vsech-sb-po-mem-uvazeni#komentare

Děkuju mooc. Ja vim, už jsem tě kvuli něčemu podobnymu jednou prosila, ae prosím hlásni, budu moc vděčná. děkujíí

5 Mr[S]_Lo[S]_ĐiLiNo[S] Mr[S]_Lo[S]_ĐiLiNo[S] | E-mail | Web | 29. dubna 2009 v 20:39 | Reagovat

xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama